fot. Andrzej Kulesza/Nasz Dziennik

PSP: Ponad 400 interwencji związanych z opadami deszczu i wiatrem

W czwartek w związku z opadami deszczu i wiatrem strażacy interweniowali 405 razy, najczęściej na Podkarpaciu. Strażacy wyjeżdżali dzisiaj na razie 88 razy, najczęściej na Lubelszczyźnie – powiedział PAP rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.

Zgodnie z danymi PSP w związku z opadami deszczu i wiatrem strażacy interweniowali w czwartek 405 razy. 195 z tych interwencji związanych było z wiatrem, 65 z przyborami wód, a 144 z opadami deszczu. Jak poinformował rzecznik PSP, najczęściej, bo 102 razy, strażacy wyjeżdżali na Podkarpaciu. 58 razy straż pożarna interweniowała w woj. zachodniopomorskim, a 55 razy na Pomorzu.

Dziś od północy do godz. 5.00 doszło do 88 zdarzeń, w tym 50 w województwie lubelskim.

IMGW wydało w piątek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla czterech województw na południu kraju. Na Śląsku, w Małopolsce, w województwie świętokrzyskim i na Podkarpaciu prognozowane jest wystąpienie burz z opadami deszczu wynoszącymi miejscowo od 20 mm do 30 mm. Wiatr w porywach może wynieść do 65 km/h. Możliwe są także opady gradu.

PAP/RIRM

drukuj