PSP: Ostatniej doby strażacy zmierzyli temperaturę u ponad 20 tys. osób

Ostatniej doby strażacy działający w 61 granicznych punktach skontrolowali 12740 pojazdów i zmierzyli temperaturę u ponad 20 tys. osób – poinformował rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Batorski.

Jak przekazał rzecznik, ostatniej doby w działaniach prowadzonych w punktach kontroli sanitarnej na granicach kraju brało udział 325 strażaków, którzy wspierając inne służby zmierzyli temperaturę u 20602 osób.

Poinformował również, że strażacy rozstawili 182 polowe izby przyjęć przed szpitalami na bazie namiotów PSP, które zabezpiecza 251 ratowników Państwowej Straży Pożarnej.

Krzysztof Batorski dodał, że w ciągu ostatniej doby strażacy, zarówno państwowi jak i ochotnicy, prowadzili też działania wspierające polegające na dowożeniu pakietów żywnościowych i leków do osób objętych kwarantanną oraz dystrybuowali środki ochrony i dezynfekcyjne.

„W działaniach tych brało udział 113 ratowników PSP i 670 druhów OSP” – podkreślił Batorski.

W działanie punktów kontrolnych na granicach kraju zaangażowane są służby medyczne, straż graniczna, straż pożarna, policja, ITD, KAS i wojsko.

PAP

drukuj