fot. pixabay.com

PSP: Ostatniej doby doszło do 332 pożarów; zginęła jedna osoba, a sześć zostało rannych

Ostatniej doby doszło do 332 pożarów, w których zginęła jedna osoba, a sześć kolejnych zostało rannych – przekazała dziś Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

Z danych Państwowej Straży Pożarnej wynika, że ostatniej doby strażacy interweniowali 1233 razy, z czego 332 zdarzeń dotyczyło pożarów, a 802 tzw. miejscowych zagrożeń. 99 alarmów było fałszywych.

Do najtragiczniejszego zdarzenia doszło w Łukowcu w powiecie otwockim na Mazowszu, gdzie w pożarze domu jednorodzinnego zginęła jedna osoba. Na miejscu pracowały dwa zastępy PSP oraz pięć OSP.

Z danych PSP wynika też, że ostatniej doby 12 osób zginęło, a 149 zostało rannych w wyniku tzw. miejscowych zagrożeń.

Ostatniej doby w wyniku zatrucia tlenkiem węgla jedna osoba wymagała pomocy lekarskiej. Od 1 października, czyli od początku obecnego sezonu grzewczego, strażacy wyjeżdżali do 2438 zdarzeń związanych z emisją tlenku węgla. W wyniku zatrucia czadem 1059 osób wymagało hospitalizacji, a 39 osób zmarło.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl