PAP/Piotr Nowak

PSL i Polska 2050 zapowiedziały współpracę

Polska 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe zapowiedziały stworzenie wspólnej dla obu ugrupowań listy spraw do załatwienia po wygranych wyborach. „To pierwszy krok w naszej długiej i owocnej współpracy” – mówili dziś liderzy ugrupowań podczas konferencji prasowej w Warszawie.

Liderzy Polski 2050 i PSL na wspólnej konferencji, zapowiadającej współpracę obu ugrupowań wskazywali, że jest to moment ważny, bo – jak powiedzieli – chcą stworzyć jedną listę, jedną, wspólną listę spraw do załatwienia. Na taką listę zdaniem Władysława Kosiniaka-Kamysza i Szymona Hołowni Polacy czekają od dawna, mając dość politykierstwa i sporów, które toczą się nad ich głowami.

Poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański podkreślił, że jest to polityczne zagranie wymierzone w Platformę Obywatelską.

– Politycznie to chyba zręczne zagranie, natomiast pokazujące kompletną bezbarwność Platformy Obywatelskiej: jej wyobcowanie, zagubienie. Kosiniak z Hołownią zagrali sprytnie, ale wszystko jest otwarte. My nie możemy się tym zajmować, mamy dość obowiązków w pracy. Zjednoczona Prawica musi sobie poradzić z problemami dnia dzisiejszego, a przede wszystkim nie dać się podzielić – zaznaczył polityk.

Tymczasem także i PO próbuje walczyć o głosy przyszłych wyborców. Lider Platformy podczas poniedziałkowego posiedzenia klubu miał zlecić szefom 16 regionów Platformy Obywatelskiej, by przystąpili do tworzenia wstępnych list wyborczych do Sejmu. „Nie zamykamy się na bloki wyborcze, ale nie mamy już więcej czasu” – miał powiedzieć Donald Tusk.

Grażyna Bagińska/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl