PSL chce interwencji ws. niskich cen skupu

PSL atakuje rząd PiS i chce interwencji ws. niskich cen skupu owoców i zbóż. Szef PSL Władysław Kosiniak –Kamysz podkreślił, że ceny owoców i zbóż spadają pomimo niższych zbiorów.  Szef ludowców zarzucił resortowi rolnictwa brak reakcji w tej sprawie.

Na zarzuty  PSL- u odpowiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel.  Podkreślił, że to PSL zajmował się rolnictwem przez ostatnich 8 lat i jest odpowiedzialny za obecną destabilizację rynków rolnych a zwłaszcza mleka, mięsa wieprzowego i chowu trzody chlewnej.

Szef resortu rolnictwa zauważył przez te lata Ludowcy tolerowali też patologie w obrocie ziemią. PiS przygotował też ustawę o zapobieganiu nieuczciwym praktykom rynkowym stosowanym wobec dostawców produktów spożywczych i rolnych przez przedsiębiorców zajmujących się obrotem tymi produktami.

Poseł Robert Telus, wiceprzewodniczący sejmowej komisji rolnictwa, podkreśla, że resort rolnictwa dokonuje zmian, by odbudować silną pozycję polskiego rolnictwa.

– Zawsze opozycja ma prawo do krytyki, myślę, że my swoje zrobimy, że rząd z ministrem Jurgielem doprowadzi do ustabilizowania rynku rolnego. Do tej pory rządy, które były, a szczególnie ten rząd przez ostatnie osiem lat, robiły bardzo niewiele albo w ogóle nic nie robiły, jeżeli chodzi o sprawy rolnictwa. Działania pana ministra Jurgiela są za każdym razem bardzo szybkie. To nie są działania, które – tak jak robili to do tej pory ministrowie Kalemba, czy Sawicki – są gaszeniem pożaru wiaderkiem, tylko w tych dziedzinach, w których działo się źle. Jest przygotowany odpowiedni, duży program, który będzie zmieniał wiele spraw w rolnictwie. Mamy nadzieję, że to przyniesie efekt – mówi Robert Telus.

Minister rolnictwa poinformował także o dokonanych już zmianach w sektorze rolnictwa oraz o planowanych działaniach resortu m.in. pracach nad „Programem rozwoju głównych rynków rolnych w Polsce na lata 2016-2020”.


RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl