Przywrócono ruch na Trasie Toruńskiej

W poniedziałek rano przywrócono ruch na Trasie Toruńskiej, która w wyniku gwałtownej ulewy była zablokowana od niedzielnego popołudnia – poinformował PAP stołeczny Zarząd Dróg Miejskich. W ciągu doby strażacy interweniowali ok. 200 razy.

Fragment Trasy Toruńskiej – jednej z głównych arterii stolicy, będącej odcinkiem drogi krajowej S8 – został kompletnie zalany na wysokości ul. Mickiewicza (woda miała nawet 2 metry głębokości). Pod wodą znalazło się kilka samochodów. Trudność polegała na tym, że wody, która zalała Trasę Toruńską, nie ma gdzie odpompować i trzeba było czekać aż zostanie ona wchłonięta przez system kanalizacyjny.

Ulewa znacząco utrudniła ruch w Warszawie, oprócz Trasy Toruńskiej, zalana była także m.in. Wisłostrada. Samochody stały w korkach. Wczesnym popołudniem z powodu gwałtowanych opadów deszczu z ruchu były wyłączone cztery stacje metra: Ratusz Arsenał, Dworzec Gdański, Plac Wilsona i Marymont.

Do usuwania skutków niedzielnej ulewy zaangażowane były wszystkie jednostki stołecznej straży pożarnej. Jeśli chodzi o inne części województwa mazowieckiego najwięcej zgłoszeń w związku ze skutkami intensywnych opadów deszczu zanotowano w powiatach: warszawski-zachodnim, mińskim i pruszkowskim – 10.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl