fot. twitter.com/EpiskopatNews

Przewodniczący KEP: Niech ten kolejny rok szkolny będzie dla Was wędrówką przez fascynujący świat ludzkiej myśli

Dziś, po wakacyjnej przerwie, dzieci i młodzież wracają do szkół. Życzenia z tej okazji przekazał Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki.

Dla ponad 4,5 mln uczniów z blisko 24 tys. szkół rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dla blisko 385 tys. uczniów zaczynających naukę w pierwszych klasach szkół podstawowych dzwonek szkolny zabrzmi po raz pierwszy.

Z tej okazji ks. abp Stanisław Gądecki przypomniał, że szkoła powinna być miejscem rozwoju intelektualnego i duchowego. Przewodniczący KEP zaznaczył, że to na rodzicach i wychowawcach spoczywa obowiązek nauczenia młodych odróżniania dobra od zła.

– Drodzy uczniowie. Kończy się wasza wakacyjna przygoda, a rozpoczyna nowe doświadczenie z nauką i szkołą. Niech ten kolejny rok szkolny będzie dla Was wędrówką przez fascynujący świat ludzkiej myśli. Życzę Wam dobrych i twórczych spotkań z waszymi nauczycielami, wychowawcami i katechetami, oraz pięknych i trwałych przyjaźni ze szkolnymi koleżankami i kolegami – mówił ks. Abp Stanisław Gądecki.

2 września to również pierwszy dzień zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla około 1,4 mln dzieci w wieku 3-6 lat. Będą one uczęszczać do 22 tys. przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego.

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski weźmie dziś udział w Ogólnopolskiej Inauguracji Roku Szkolnego 2019/2020 w Wysokiem Mazowieckiem.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj