fot. flickr.com/vaping360

Przestroga przed e-papierosami

E-papierosy są postrzegane jako mniej szkodliwe. Dlatego właśnie wydają się być atrakcyjne szczególnie dla ludzi młodych. Badania pokazują jednak, że są tak samo szkodliwe, jak zwykły papieros.

Rośnie liczba palaczy, którzy zamiast zwykłych papierosów wybierają e-papierosy. Coraz częściej sięgają po nie również nieletni. A to niepokoi.

– Na przełomie okresu szkoły podstawowej i liceum bardzo wiele dzieci eksperymentuje z paleniem tytoniu, a obecnie z paleniem papierosów elektronicznych – mówi prof. Wojciech Drygas z Narodowego Instytutu Kardiologii.

I to bardzo poważny problem – zaznacza prof. Wojciech Drygas. E-papieros, choć nie zawiera ciał smolistych, niesie za sobą konkretne zagrożenie dla zdrowia. Zdrowia nie tylko palącego, ale również tych, którzy przebywają w jego środowisku. Dlatego, jak zaznaczają eksperci, e-papierosy powinny być przeznaczone wyłącznie dla tych, którzy są na etapie rzucania palenia.

– Ten problem nie zniknie, czy chcemy czy nie, czy przeznaczylibyśmy tyle środków. On nie zniknie. Ale żebyśmy poprzez media docierali do każdego palacza, uświadamiając mu zagrożenie, które stwarza dla siebie i najbliższych – wskazuje prezes Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzej Matyja.

A tych zagrożeń jest wiele. Prowadzą nie tylko do chorób układu oddechowego, nerwowego i immunologicznego, ale także uzależnień.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl