fot. flickr.com

Przedwyborcze spotkania z Komorowskim za publiczne pieniądze

Część prezydentów miast udała się na przedwyborcze spotkanie z Bronisławem Komorowskim za publiczne pieniądze. Chodzi o konwencję ubiegającej się o reelekcję głowy państwa w Katowicach.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. sympatyzujący z prezydentem włodarze miast, z których część przyjechała w ramach służbowego wyjazdu – informuje jeden z portali. Oznacza to, że zapłacili za przejazd i pobyt z publicznych pieniędzy.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, tłumaczy że było to spotkanie urzędujących prezydentów miast z głową państwa, a więc jego charakter był służbowy.

Grzegorz Strzelczyk, radny PiS z Gdańska, mówi, że mamy tu do czynienia z pewną rozbieżnością.

– Sam Bronisław Komorowski, jak również sztab wyborczy prezydenta Komorowskiego, traktował to jako wydarzenie kampanii wyborczej, jako event wyborczy. Tu jest pewnego rodzaju rozbieżność. Mam nadzieję, że organy do tego uprawnione, między innymi Państwowa Komisja Wyborcza, odniosą się do tego. Moim zdaniem jest to nielegalne finansowanie kampanii wyborczej prezydenta Bronisława Komorowskiego przez samorząd, w tym przypadku gdański – zauważa Grzegorz Strzelczyk.

Wyjazd Pawła Adamowicza do Katowic kosztował podatnika prawie 1500 zł.

RIRM

drukuj