fot. pixabay.com

Przedstawiciele szkół i przedszkoli imienia Marii i Lecha Kaczyńskich stawiają na patriotyczne wychowanie młodego pokolenia

W Chełchach koło Ełku spotkali się przedstawiciele szkół i przedszkoli imienia Marii i Lecha Kaczyńskich. Stworzyli oni stowarzyszenie, które za cel stawia sobie wychowanie do patriotyzmu.

Idea założenia stowarzyszenia, które zrzeszałoby przedszkola i szkoły imienia Marii Kaczyńskiej, Lecha Kaczyńskiego bądź Marii i Lecha Kaczyńskich, powstała rok temu. W Polsce takich placówek jest osiem.  Łączy je wspólny cel związany nie tylko z działalnością pary prezydenckiej.

– Łączy nas cel związany także z pamięcią o ofiarach Katynia. Tak odczytaliśmy testament naszego patrona – mówił Karol Marchel, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Lecha Aleksandra Kaczyńskiego w Chełchach.

Szkoła Podstawowa im. Lecha Aleksandra Kaczyńskiego jest placówką, która jako pierwsza w Polsce otrzymała za patrona Lecha Aleksandra Kaczyńskiego. Wówczas w tym wydarzeniu uczestniczył obecny prezydent Andrzej Duda.

– To było bardzo ważne i potrzebne dzieło, które udało się stworzyć – oznajmił Wojciech Kossakowski, poseł PiS.

Wychowanie w szkole powinno się opierać o najwyższe wartości – podkreśliła Barbara Nowak z Zespołu Szkół w Cieszynie, w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa im. Marii i Lecha Kaczyńskich.

– Uważamy, że wartości, które reprezentowała para prezydencka, a więc przede wszystkim uczciwość, rodzina, nauka, wykształcenie, wysoki poziom wykształcenia, należy zawsze wpajać naszym uczniom – podsumowała Barbara Nowak.

Delegacje szkół należących do stowarzyszenia uczestniczyły w czwartek w obchodach 83. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl