Przed nami „IX Tydzień Małżeństwa”

W dniach od 7 do 14 lutego 2023 roku w Polsce będzie trwała dziewiąta odsłona „Tygodnia Małżeństw” pod hasłem „Czas na miłość!”. Jest to inicjatywa – jak podkreślają organizatorzy – która ma przypominać małżonkom o pięknie i korzyściach z budowania, umacniania bliskiej relacji płynącej ze spędzania czasu razem. Podczas całego „Tygodnia Małżeństwa” można skorzystać z szeregu propozycji ukierunkowanych na rozwój związku i relacji. Wydarzenia dedykowane małżonkom zaplanowane są m. in. w: Gdańsku, Krakowie, Olsztynie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gnieźnie, Ełku, Jastarni czy Opolu.

O tym, jak ważny jest czas oraz że nie można go zmarnować, wie pewnie każdy dorosły człowiek. Niektórzy uważają, że czas to pieniądz. Jednak znaczenie bliższa sercom jest wypowiedź ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, który mówił, że czas to miłość. Doskonale rozumieją to organizatorzy tegorocznego „Tygodnia Małżeństwa”, którzy już w haśle spotkania użyli słów – „Czas na miłość”.

Inicjatorzy wydarzenia z Krakowa podkreślają, że aktualnie mało uwagi koncentruje się na małżeństwie, a jak powiedział Jesper Juul: „Najlepszą rzeczą, jaką matka i ojciec mogą zrobić dla swoich dzieci, jest zadbanie o swój związek”.

Zadbane małżeństwo to stabilna rodzina i miejsce do wzrastania. Stabilne rodziny to szczęśliwe społeczeństwo” – dodają.

W Polsce pierwszy „Tydzień Małżeństwa” został zorganizowany w 2015 roku w Gdańsku i od tego czasu co roku odbywa się on w kilkunastu miastach w kraju,  a organizowany jest przez fundacje, stowarzyszenia, grupy nieformalne lub przez osoby prywatne, które na co dzień działają na rzecz małżeństwa i rodziny. Co ważne – nie jest to inicjatywa komercyjna, lecz społeczna – mająca na celu propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie.

O tym, że warto uczestniczyć w tym wydarzeniu, nie trzeba przekonywać uczestników poprzednich edycji. Świadczą o tym liczne świadectwa.

Tydzień Małżeństwa w Krakowie był dla nas wspaniałą okazją, żeby zatrzymać się i spędzić czas we dwoje. Wsparci przez rodzinę, która podjęła się zaopiekować naszymi dziećmi, mieliśmy okazję wziąć udział w warsztatach kawowych, tańca i masażu małżeńskiego. Byliśmy bardzo wdzięczni organizatorom za stworzenie nam przestrzeni do odpoczynku, odprężenia, nauczenia się czegoś nowego i ciekawego oraz docenienia piękna chwil spędzanych razem ” napisali Agata i Krzysztof.

Udział w Tygodniu Małżeństwa był świetnym pomysłem, po raz kolejny utwierdziliśmy się, że małżeństwo to najlepsza decyzja w naszym życiu. Szczególnie dobrze wspominamy udział w konferencji <>, dzięki której poczuliśmy, że są ludzie, którzy mają podobne doświadczenia – czasem piękne, czasem trudne. Świadectwa innych małżeństw bardzo nas umocniły. Polecamy udział w Tygodniu Małżeństwa, to świetna inwestycja w małżeństwo ” – stwierdzili Ola i Damian, uczestnicy „Tygodnia Małżeństwa” z Krakowa.

Na stronie internetowej dostępny jest formularz zgłoszeniowy dla chętnych osób z Krakowa https://tydzienmalzenstwakrakow.pl/zapisy/

Natomiast informacje o innych miastach można uzyskać na stronie  głównej www.tydzienmalzenstwa.pl

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa https://marriage-weekinternational.com/m/ jest to kampania społeczna promująca szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny. Pierwszy „małżeński tydzień” rozpoczął się w 1997 roku w Wielkiej Brytanii, a obecnie kampania odbywa się co roku równolegle w ponad 20 krajach na całym świecie.

tydzienmałzenstwa.pl/radiomaryja.pl

[/av_textblock]

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl