PAP/Tomasz Gzell

Prezes PKN Orlen uczestniczył w zakończeniu budowy rurociągu Boronów-Trzebinia

Prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek, wziął udział w oficjalnym zakończeniu budowy rurociągu Boronów-Trzebinia i pierwszego etapu rozbudowy terminala paliwowego.

Magistrala o długości ok. 100 km łączy rafinerię w Płocku z zakładem Orlenu na południu Polski. Rurociągiem produkcyjnym popłynie paliwo do terminala.

Koszt budowy tej nitki to 200 mln zł. Rurociąg, który powstał w trzy lata ma przepustowość 1,5 miliona metrów sześciennych.

Daniel Obajtek powiedział, że jest to bardzo ważna, strategiczna inwestycja.

– Zdecydowanie na tym korzysta środowisko, nie są zbyt obciążone koleje. To szybki proces. Skracamy łańcuchy logistyki, poprawiamy opłacalność produktu, zwiększamy nasze bezpieczeństwo i zdecydowanie inaczej zarządzamy produktem, który bardzo szybko jest przemieszczany – podkreślił Daniel Obajtek.   

Paliwa z terminala będą docierały do dwóch województw: małopolskiego i śląskiego.

Prezes Orlenu przypomniał, że jeszcze w 2015 roku zakład Orlen Południe był przygotowany do zamknięcia. „Dziś spółka rozwija się, przeprowadza inwestycje, a rafineria jest przekształcana w biorafinerię” – powiedział szef koncernu.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl