fot. flickr.com/photos/tvprzeworsk

Protest w Głogowie. Policja komentuje film z zatrzymania jednej z kobiet

Znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów – takie zarzuty usłyszała zatrzymana przez policję kobieta w trakcie nielegalnej demonstracji na Dolnym Śląsku. W niedzielę w Głogowie odbył się nielegalny protest około dwustu osób sprzeciwiających się obostrzeniom epidemicznym.

Było to kolejne tego typu zgromadzenie w tym mieście w ostatnim czasie i kolejna z tym związana interwencja policji. Podczas protestu policjanci interweniowali m.in. wobec jednej z kobiet. Film z tego zdarzenia trafił do sieci. Na fragmencie nagrania widać jak policjant uderza kobietę pałką, łapie ją za szyję i przewraca na ziemię.

Dolnośląska policja opublikowała film, na którym widać, co działo się tuż przed interwencją. Na nagraniu słychać, jak kobieta obraża policjanta. Zatrzymana kobieta usłyszała zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Policja ujawniła, że wcześniej była ona już notowana za znieważenie i groźby karalne.

„Zatrzymana podejrzana jest o to, iż działając w celu zmuszenia funkcjonariusza do zaniechania czynności służbowej polegającej na jej zatrzymaniu, szarpała za mundur oraz odpychała go, a także naruszała nietykalność cielesną” – podał Kamil Rynkiewicz, rzecznik dolnośląskiej policji.

Z powodu agresywnego zachowania wobec policji zatrzymano trzy osoby – kobietę i dwóch mężczyzn. Rzecznik dolnośląskiej policji dodał, że w związku z użyciem środków przymusu bezpośredniego zatrzymani zostali przebadani na okoliczność posiadania obrażeń. Przeprowadzone badanie ich nie wskazało.

TV Trwam News

drukuj