(fot. PAP)

Prokuratura zajmie się resortem Gowina

Prokuratura zajmie się resortem Jarosława Gowina w związku z zakupem budynków dla sądu Gdańskiego. Zawiadomienie w sprawie złożyło w ubiegłym miesiącu Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Chodzi o kompleks budynków „Gdańskiego centrum Sprawiedliwości”, które sąd najpierw wynajmował, a później za zgodą Ministerstwa Sprawiedliwości wykupił od developera.

Przy zakupie mogło jednak dojść do niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez przedstawicieli resortu sprawiedliwości.

Sam szef tego ministerstwa zapewnia, że wszelkie procedury zostały zachowane. Całą sprawą nie jest zaskoczony poseł Marcin Mastalerek.

–  Podobne niejasności podczas ostatnich pięciu lat rządów są w innych planach, innych dziedzinach życia, można by nawet powiedzieć, że te wszystkie niejasności odpowiadają temu co robi rząd Donalda Tuska. Wszystkie działania rządu Donalda Tuska są albo niejasne, albo pokrętne, albo w dziwnych okolicznościach – powiedział poseł Marcin Mastalerek.

Poseł dodaje że część obserwatorów sceny politycznej całą sprawę określa jako przejaw konfliktu pomiędzy CBA a ministerstwem sprawiedliwości.

– Część komentatorów politycznych twierdzi, że sytuacja z siedzibą sądu i centralnym biurem antykorupcyjnym jest wojną między ministrem sprawiedliwości, a Centralnym Biurem Antykorupcyjnym. Jeżeli potwierdziłyby się takie informację, byłoby to bardzo złe dla naszego kraju. Byłoby to bardzo złe dla polskiej demokracji – dodaje poseł Marcin Mastalerek.

 

Wypowiedź posła Marcina Mastalerka:

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj