fot. wikipedia.org/wiki/Prokuratura_Krajowa -Adrian Grycuk

Prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko Grzegorzowi M.

Prokuratura Krajowa skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Grzegorzowi M. Oskarżonemu postawiono zarzut zgłoszenia gotowości do działania na rzecz białoruskiego wywiadu.

Śledztwo w sprawie Grzegorza M. prowadziła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

Grzegorz M. to obywatel Polski. Mężczyzna pełnił służbę w ZOMO, Milicji Obywatelskiej i policji. Zakończył swoją służbę jako oficer Straży Granicznej. Od 20 lat jest emerytem. Grzegorza M. zatrzymano w październiku ubiegłego roku. Oskarżonemu postawiono zarzut zgłoszenia gotowości do działania na rzecz białoruskiego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej. Kolejne zarzuty dotyczą posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia – podała Prokuratura Krajowa, która skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Grzegorzowi M.

Wobec oskarżonego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl