fot. Dzień Samorządu Terytorialnego

Dzień Samorządu Terytorialnego

Obchodzimy dziś Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji w Belwederze odbywają się uroczystości z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i samorządowców z całej Polski.

Podczas spotkania Prezydent RP wręczy odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności samorządowej. Przyznane zostaną m.in. Złote i Srebrne Krzyże Zasługi oraz Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

Piotr Ćwik, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP, mówił, że 27 maja to szczególny dzień dla wszystkich samorządowców oraz osób zaangażowanych w sprawy lokalnych społeczności.

Prezydent Andrzej Duda, poprzez organizację dorocznych uroczystości podkreślił ważność tego wydarzenia – dodał prezydencki minister.

– Uroczystości rozpoczęły  się o godz. 11.00. Tradycyjnie zostaną wręczone odznaczenia dla osób szczególnie zasłużonych. Będzie ich ok. 80. Będzie to również okazja do okolicznościowego wystąpienia Prezydenta RP. W tym roku podziękowanie dla samorządowców wybrzmi w sposób szczególny w kontekście wielkiego zaangażowania w dzieło pomocy uchodźcom z Ukrainy. Będzie również okazja do spotkań okolicznościowych i rozmów – powiedział Piotr Ćwik.

Obchodzony dziś Dzień Samorządu Terytorialnego został ustanowiony przez Sejm w 2000 r. Celem było upamiętnienie pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych w 1990 roku oraz 10. rocznicy odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl