fot. PAP/Adam Warżawa

Prokuratura: Bezpośrednią przyczyną zgonu P. Adamowicza był wstrząs krwotoczny

Wstrząs krwotoczny był bezpośrednią przyczyną zgonu Pawła Adamowicza –  wynika z opinii, którą otrzymała Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. 

O wstępnych wynikach sekcji zwłok zmarłego w poniedziałek prezydenta Gdańska poinformowała rzecznik tamtejszej Prokuratury Okręgowej Grażyna Wawryniuk.

Zaznaczyła, że na ciele prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza znaleziono trzy głębokie rany. 

– Rana kłuta klatki piersiowej, rana kłuta brzucha – tu mówimy o dwóch ranach w obrębie powłoku brzucha, klatki piersiowej tj. serca. Oprócz tego mamy dwie rany nadgarstka, rany z tzw. przekłucia, czyli wskazujące na gest tzw. obronny – wskazała Grażyna Wawryniuk.   

Sekcję zwłok przeprowadzono we wtorek w gdańskim Zakładzie Medycyny Sądowej. W niedzielę wieczorem prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę.

Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł.

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę. Od jutra od godz. 17.00 trumna prezydenta Gdańska będzie wystawiona w Europejskim Centrum Solidarności.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl