Prognoza pogody na dziś

Jak informuje IMGW, na północy i krańcach zachodnich Europy zaznaczą się niże, pozostałą część kontynentu obejmie rozległy układ wyżowy. Przeważające obszary Polski znajdą się w zasięgu wyżu znad Alp, tylko początkowo krańce wschodnie kraju będą pod wpływem płytkiej zatoki niżu znad Morza Arktycznego i strefie oddalającego się na wschód ciepłego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu napłynie cieplejsze wilgotne powietrze polarnomorskie. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1020 hPa.

W środę w kraju zachmurzenie duże i całkowite, na południowym zachodzie rozpogodzenia, głównie w Sudetach, miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, na południowym wschodzie początkowo opady marznące i powodujące gołoledź; przed południem zamglenia i mgły, widzialność poniżej 500 m. Temp. maks. od 6 do 8 st. na zachodzie, od 1 do 3 st. na wschodzie. Wiatr słaby, na Pomorzu okresami umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże i całkowite, w górach miejscami małe, lokalnie zamglenia i mgły, widzialność poniżej 200 m, na wschodzie możliwa mżawka. Temp. min. od 0 do 3 st. na przeważającym obszarze, od -3 do 0 st. w kotlinach górskich. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków zachodnich.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże lub całkowite, słabe opady deszczu lub mżawki, silne zamglenia, widzialność od 700 do 3000 m. Temp. maks. 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie duże, okresami słaby deszcz lub mżawka, silne zamglenia, możliwa mgła. Temp. min. 1 st. Wiatr słaby, wschodni.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl