fot. https://login.gov.pl/

Profil zaufany ułatwia życie wielu Polakom

Z profilu zaufanego korzysta już 10 milionów Polaków. Tylko w tym roku założyło go już milion osób.  Usługa ta pozwala załatwiać sprawy urzędowe elektronicznie. Profil zaufany można założyć online  poprzez bankowość elektroniczną lub osobiście udając się do jednego z punktów potwierdzających.

Sprawy urzędowe załatwiaj z domu – zachęcają urzędnicy administracji skarbowej. Najlepszym na to sposobem jest założenie profilu zaufanego.

– Działa jak tradycyjny podpis. Umożliwia składanie deklaracji i wniosków do Urzędu Skarbowego przez internet – powiedziała Monika Tycner z Urzędu Skarbowego Poznań-Nowe Miasto.

Usługa ta jest bezpłatna. Z profilu zaufanego może skorzystać każdy kto posiada numer PESEL. Profil zaufany można założyć na dwa sposoby.

– Można pozyskać go najprościej poprzez system bankowy. Czyli przy okazji załatwiania swoich spraw finansowych poprzez swój bank możemy kilkoma kliknięciami taki profil zaufany otrzymać – wyjaśniła Małgorzata Spychała z Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Drugi sposób wymaga przyjścia do jednego z punktów potwierdzających tożsamość.

– Dla tych, którzy nie mogą skorzystać z tych dwóch opcji, jest opcja założenia tymczasowego profilu zaufanego, który jest aktywny przez trzy miesiące – poinformowała Monika Tycner.

Więcej informacji o profilu zaufanym można znaleźć pod adresem: www.pz.gov.pl.

TV Trwam News

drukuj