fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Prof. Z. Krysiak: Niemcy dążą do utworzenia superpaństwa

Niemcom zależy na dominacji i hegemoni gospodarczej – wskazywał prof. Zbigniew Krysiak z Instytutu Myśli Schumana, podczas programu „Polski punkt widzenia” w TV Trwam.  

Po raz kolejny Polska i Węgry na forum Parlamentu Europejskiego oskarżane były o łamanie bliżej niezdefiniowanej praworządności. W całej rezolucji, nad którą dyskutuje PE, jest jednak nowość. Europosłowie próbują wpłynąć na Komisję Europejską, żeby ta ukarała Polskę i Węgry. Straszą, że jeśli tego nie zrobi, złożą wniosek o wotum nieufności dla niej.

– Tutaj nie chodzi o praworządność. Chodzi o to, żeby zmusić Polskę do ugięcia się, by położyć ją na łopatki i kolana. Chcą, żebyśmy mordowali nienarodzone dzieci i  zniszczyli rodzinę. To są dwa główne cele – ocenił prof. Zbigniew Krysiak.

To wszystko jest zaaranżowana strategia Niemiec, którym zależy na dominacji i hegemonii gospodarczej – mówił gość programu.

– Niemcy dążą do utworzenia superpaństwa. Nie dlatego, żeby rozgrywać te ideologiczne sprawy tylko po to, by budować sobie instrumenty dominacji, hegemoni i uzależniania od kapitału oraz finansów. Niemcy chcą stosować wszelkie instrumenty, które są z tej przestrzeni finansowej  – wskazał prof. Zbigniew Krysiak.

Polska, Węgry i inne kraje takie jak Słowacja, Włochy czy Portugalia jasno wskakują, że jeśli Niemcy będą dążyć w tym kierunku, dojdzie do bardzo niebezpiecznych rozłamów w całej Unii Europejskiej.

TV Trwam News

drukuj