fot. PAP

Prof. Szeremietiew: grozi nam wojna

Grozi nam wojna – ostrzega prof. Romuald Szeremietiew. Były wiceminister obrony narodowej apeluje do elity politycznej o jak najszybsze zbudowanie sprawnego systemu obrony państwa. Profesor był gościem audycji Aktualności Dnia w Radiu Maryja.

Ekspert podkreślił, że w optyce Kremla jesteśmy jego głównym wrogiem.

Mówiąc o stanie polskiej armii były wiceminister stwierdził, że abyśmy czuli się bezpiecznie poza 100 tysiącami żołnierzy zawodowych powinniśmy mieć jeszcze powszechną obywatelską obronę terytorialną, która będzie liczyła setki tysięcy osób.

W ocenie wielu ekspertów nasza armia jest w gorszej kondycji niż podczas II RP.

Naprawdę grozi nam wojna. Wszyscy jednak zachowują się tak jakby było nie wiadomo ile czasu, na zastanawianie się nad tym czy w ogóle warto coś robić. Jeżeli my nie zbudujemy pewnego systemu obrony państwa – to będziemy się kłócić już pod okupacją rosyjską. Można też oczywiście sprzedać się w gułagu, ale zaręczam, że to mało twórcza sytuacja – powiedział prof. Romuald Szeremietiew.

Na wschodniej Ukrainie prorosyjscy separatyści posuwają się coraz bardziej w głąb Ukrainy. Obecnie prowadzą działania w okolicach miasta Mariupol.

Prof. Romuald Szeremietiew zwraca także uwagę, że i Polska graniczy z Federacją Rosyjska. W obwodzie Kaliningradzkim Rosja umacnia swoje pozycje.

Wypowiedz prof. Romuald Szeremietiew dla Aktualności Dnia [słuchaj]

RIRM

 

drukuj