Prof. Ryba: PO jest niewiarygodna w swoich działaniach

Platforma Obywatelska dziś mówi, że nie chce przyjmować uchodźców, a niedawno było odwrotnie, przed wejściem w życie programu Rodzina 500 plus PO mówiła, że ten program jest nierealny, a teraz chcą go rozszerzyć – podkreślił w programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja prof. Mieczysław Ryba i dodał, że takie działania sprawiają, że PO jest partią niewiarygodną.

Aktywność polityczna Platformy Obywatelskiej, tj. Gabinet Cieni, wynika nie tylko z tego, że chcą oni przejąć władzę w Polsce, ale również z walki wewnątrz opozycji – powiedział prof. Mieczysław Ryba.

Pamiętajmy, że Grzegorz Schetyna ma ogromne minusy. Wynikają z tego, że Ewa Kopacz i ministrowie jej rządu zostali odrzuceni w ostatnich wyborach, a są w bezpośrednim jego zapleczu. Mało tego, Ewa Kopacz jest wymieniana jako jedna z kluczowych przedstawicielek Gabinetu Cieni PO. To powoduje, że wejście w obszar elektoratu spoza tradycyjnego lewicowo-liberalnego jest niezwykle utrudnione – zaznaczył historyk.

Żeby Platforma Obywatelska wygrała z Prawem i Sprawiedliwością, to musi liczyć albo na jakiś kryzys gospodarczy, albo ogromny konflikt wewnątrz obozu prawicowego, albo na skomasowaną akcję za granicą, na co głównie PO czeka – dodał w środowym programie „Aktualności dnia” gość programu.

Kiedy Donald Tusk pozostał na drugą kadencję przewodniczącym Rady Europejskiej, to zauważono, że słupki sondażowe PO poszły do góry. Ale wiele może się zmienić po przyszłorocznych wyborach samorządowych. Platforma ma nadzieję wyssać cały elektorat Nowoczesnej, do tego zgarnąć nieco elektoratu z SLD i Partii Razem i wzywa do startu w wyborach na wspólnych listach. (…) Chcą oni doprowadzić do sytuacji, że PiS będzie traktować PO jako główny podmiot opozycyjny – wskazał wykładowca akademicki.

Działania Platformy i jej zapowiedzi są sprzeczne z tym, co było głoszone przez nich wcześniej – podkreślił prof. Ryba.

Grzegorz Schetyna powiedział, że kiedy PO dojdzie do władzy, to nie będzie likwidował programu Rodzina 500 plus, ale go nawet rozszerzy. Przecież tuż po wyborach mówił, że ten program jest nierealny dla polskich funduszy. Kiedy jest pytanie o uchodźców, to okazuje się dziś, że PO jest przeciwna ich przyjmowaniu. Przeczy to temu, co mówiła Ewa Kopacz, która zgodziła się na kilkunasto tysięczną kwotę – wskazał historyk.

Jak dodał, takie działania powodują niespójność i wrażenie, że partia nie mówi szczerze.

Poprzez takie działania Platforma Obywatelska jest niewiarygodna. PO inaczej mówi, gdy rządzi, inaczej robi, gdy rządzi, a inaczej, kiedy jest w opozycji. Kiedy rządziła, podniosła wiek emerytalny, a kiedy jest w opozycji, mówi, że tego robić nie będzie – zaznaczył prof. Ryba.

 Całość rozmowy z prof. Mieczysławem Rybą w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl