fot. wikipedia.org

Prof. Mikołajczak: Prezydent Poznania robi wszystko, by nie doszło do wybudowania Pomnika Wdzięczności

W poniedziałkowym programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja prof. Stanisław Mikołajczak podkreślił, że prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak robi wszystko, by nie doszło do wybudowania Pomnika Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poznaniu. Jak dodał, gdyby miasto wydało na wiosnę zgodę na jego budowę, to organizatorzy zdążą na jego ustawienie do 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poznaniu zaczyna ponownie żyć w społeczności poznańskiej – zaznaczył prof. Mikołajczak.

Pomnik Wdzięczności jest w Poznaniu póki co duchowo, bo o jego fizycznej obecności nie możemy jeszcze mówić. Jeśli chodzi o stronę formalno-prawną, to nic się nie zmieniło. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak nie zmienia zdania w tej kwestii. Figura Chrystusa Króla i Pomnik Wdzięczności bardzo mu przeszkadzają. Dochodzą do nas sygnały, że jego najbliższe otoczenie, w tym wiceprezydenci, uważa, że należy ten pomnik postawić. Prezydent jednak twardo idzie w zaparte. Myślę, że do końca jego kadencji trzeba będzie czekać z budową – zaznaczył przewodniczący Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego.

Prezydent Jacek Jaśkowiak walczy w ten sposób o zachowanie swojej lewacko-libertyńskiej twarzy – dodał.

Prezydentowi Jaśkowiakowi widocznie bardzo zależy na zachowaniu lewacko-libertyńskiej twarzy, dlatego nie chce, by Pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poznaniu został wybudowany. Jest on w tej chwili pierwszoplanową postacią KOD-u w Poznaniu. Natomiast ważniejsze jest to, co zyskałoby społeczeństwo Poznania. Odzyskalibyśmy wreszcie pomnik, który jest jednym z symboli zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Ciężko jest pojąć, że człowiek, który pełni z wyboru Poznaniaków tak ważną funkcję, tego nie rozumie i tej idei tak twardo się przeciwstawia – powiedział prof. Mikołajczak.

Zdaniem filologa, zachowanie prezydenta Jaśkowiaka jest skandalem.

Zbliża się 100. rocznica Powstania Wielkopolskiego i może nie być tego pomnika na swoim miejscu. Jesteśmy w takim stanie organizacyjnym, że gdybyśmy na wiosnę uzyskali pozwolenie na budowę, to jesteśmy jeszcze w stanie Pomnik Wdzięczności postawić. Niestety, na to się nie zanosi – dodał przewodniczący Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego.

Całą rozmowę z prof. Stanisławem Mikołajczakiem można odsłuchać [tutaj]

RIRM

drukuj