fot. PAP/ Jacek Turczyk

Prof. G. Uścińska: W tej chwili mamy 3100 zarejestrowanych przedsiębiorców do programu Polski Bon Turystyczny

3100 przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego zgłosiło się już do programu Polski Bon Turystyczny. Najnowsze dane na ten temat przekazała Redakcji Informacyjnej Radia Maryja prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Rejestracja podmiotów turystycznych do programu ruszyła w sobotę. Firmy chcące do niego przystąpić mogą to zrobić za pośrednictwem platformy ZUS.

Pierwsza lista podmiotów będzie opublikowana w sobotę. Wtedy też bony turystyczne na platformie PUE ZUS będą mogli aktywować rodzice dzieci do 18. roku życia. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 złotych.

O tym, jakie jest obecnie zainteresowanie programem i jaka zgłosiła się do niego liczba podmiotów, powiedziała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

– W tej chwili mamy zarejestrowanych 3100 przedsiębiorców. Rejestracja przebiega bardzo sprawnie i płynnie, nie mamy większych problemów. Oczywiście duże zainteresowanie jest tych, którzy zanim dokonają rejestracji na PUE ZUS, kontaktują się z naszą infolinią. Taka pomoc jest również dostępna – poinformowała prezes ZUS.

Z infolinii, na której udzielane są informacje na temat bonu turystycznego, można korzystać całą dobę. Mogą na nią dzwonić osoby prywatne, które chcą skorzystać z bonu oraz podmioty turystyczne chcące przystąpić do programu.

https://twitter.com/zus_pl/status/1286542022099296256

Bonem turystycznym będzie można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon będzie ważny do 31 marca 2022 r.

RIRM

drukuj