fot. Mateusz Matuszak

Próby wykluczenia polityków walczących z korupcją

Choć zostali ułaskawieni przez prezydenta, „koalicja 13 grudnia” robi wszystko, by stali się więźniami politycznymi. W poniedziałek marszałek Sejmu Szymon Hołownia ma rozpocząć konsultacje ws. Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

Najbliższe posiedzenie Sejmu odbędzie się 10 i 11 stycznia. W jakim składzie?  Tego nie wie chyba dzisiaj nikt, a to przez zamieszanie, jakie wprowadził marszałek Sejmu, Szymon Hołownia, w związku ze swoją decyzją dotyczącą posłów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Chodzi o bezprawne wygaszenie ich mandatów poselskich.

– Żebyśmy nie mieli tutaj burd, w których się okaże, że posłów mamy nagle 462, następują rozruchy, okupacje, wywalanie całego procesu stanowienia prawa w państwie – mówił marszałek Szymon Hołownia.

462 posłów jednak nie będzie, bo kolejno w czwartek i piątek Izba Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego uchyliła postanowienia marszałka Sejmu o wygaszeniu poselskich mandatów Maciejowi Wąsikowi i Mariuszowi Kamińskiemu. Mogą więc oni, zgodnie z decyzją Izby, uczestniczyć w posiedzeniu, chyba że taka możliwość zostanie im siłą zablokowana. Takie próby z pewnością będą.

W poniedziałek marszałek Sejmu, Szymon Hołownia, spotka się ze swoim koalicjantem Adamem Bodnarem, obecnym ministrem sprawiedliwości, a także Prokuratorem Generalnym. W środę ma się jeszcze zebrać Izba Pracy Sądu Najwyższego, której prezes podważa postanowienie Izby Kontroli Nadzwyczajnej.

– Sprawa jest zakończona. Uchylone zostało postanowienie marszałka Sejmu i od decyzji Sądu Najwyższego nie przysługuje żadne odwołanie. Trudno powiedzieć, dlaczego sędzia Prusinowski twierdzi inaczej – mówił pełnomocnik Macieja Wąsika, Janusz Woźnicki.

W dalszym ciągu należy pamiętać, że w 2015 roku prezydent Andrzej Duda ułaskawił obu polityków.

– Prezydent ułaskawiał Mariusza Kamińskiego, a także Macieja Wąsika, którzy walczyli z korupcją. Ułaskawiał ich w sposób podręcznikowy – podkreślił szef gabinetu prezydenta RP, Marcin Mastalerek.

Rząd Donalda Tuska szuka sposobu, by podważyć decyzję konstytucyjnego organu, jakim jest Izba Kontroli Nadzwyczajnej, by następnie osadzić polityków walczących z korupcją i to na chwilę po tym, gdy mandat europosła przejął osadzony w areszcie polityk Koalicji Obywatelskiej, Włodzimierz Karpiński, na którym ciążą zarzuty korupcyjne w związku z tzw. aferą śmieciową.

Zamieszany w aferę korupcyjną, według prokuratury, może być również Tomasz Grodzki. Marszałek Senatu nie chce jednak zrzec się immunitetu, a w jego utrzymaniu pomagają mu koalicjanci z izby.  Afera w szczecińskim szpitalu polegała na tym, że pacjenci wpłacali środki na jedną z fundacji, a następnie uzyskiwali szybsze terminy operacji.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl