Prezydium TK, szefowie KP i marszałek spotkają się z prezydentem

Prezydent Andrzej Duda zaprosił na dziś szefów klubów parlamentarnych na konsultacje ws. Trybunału Konstytucyjnego. W rozmowy zaproszeni zostali również członkowie prezydium TK oraz marszałek Sejmu – poinformował Adam Kwiatkowski, szef gabinetu prezydenta.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 w Pałacu Prezydenckim. Omawiane mają być tam możliwe scenariusze wyjścia z sytuacji, w której znaleźli się prezydent, Trybunał oraz cały system prawny.

– To spotkanie ma na celu rozmowę o możliwych wariantach rozwiązania sytuacji, która powstała w wyniku działań, które kilka miesięcy temu podjęły Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe, rozpoczynając pod koniec kadencji i decydując się na przeprowadzanie zmian w Trybunale Konstytucyjnym. Dziś już wiemy, że w części nie są zgodne z prawem. Pan prezydent uznał, że w tej sytuacji powinien spotkać się z tymi, którzy będą decydować o przyszłości TK i porozmawiać z nimi o możliwych wariantach rozwiązania tej sytuacji – mówi Adam Kwiatkowski.

W ubiegłym tygodniu Sejm unieważnił w uchwałach wybór 5 sędziów TK dokonany w październiku. W czwartek Trybunał Konstytucyjny ma zbadać ustawę, która była podstawą tego wyboru.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl