fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent wręczył powołania do Rady Dialogu Społecznego

Prezydent Andrzej Duda wręczył przedstawicielom strony rządowej powołania w skład Rady Dialogu Społecznego. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Uroczystość powołania przedstawicieli rządu w skład Rady Dialogu Społecznego jest wieloletnią tradycją. Miała się ona odbyć w zeszłym tygodniu, jednak ministrowie, którzy byli zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego, mimo ustalonego wcześniej terminu w ostatniej chwili odwołali swój udział.  Informowała o tym w mediach społecznościowych Kancelaria Prezydenta.

„Po raz pierwszy doszło do sytuacji, w której członkowie rządu odwołują swój udział w uroczystości, podczas której Prezydent RP dokonuje zmian w Radzie Dialogu Społecznego” – napisała Kancelaria Prezydenta.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Jan Grabiec, tłumaczył w jednym z wywiadów, że powodem takiej decyzji miało być posiedzenie Sejmu. Uroczystość została przełożona i odbyła się we wtorek przed południem. Nominacje ministrom odpowiedzialnym za sprawy społeczne, a także te związane z pracą i gospodarką wręczył prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że nad ustawą, na mocy której Rada Dialogu Społecznego została powołana do istnienia w 2015 roku, pracowała ówczesna koalicja rządząca, PO-PSL. Dziś rząd – choć to szersza koalicja – znów w ogromnej części składa się z przedstawicieli tych właśnie ugrupowań, którzy ponownie zajęli miejsca w Radzie Dialogu Społecznego.

Cieszę się, że Rada Dialogu Społecznego zyskuje nowy impuls do pracy. Cieszę się, że będziecie mogli Państwo zasiąść do tego, by dyskutować o najważniejszych dla Polski sprawach, o sprawach najważniejszych dla naszego społeczeństwa i naszej gospodarki, dla dalszego rozwoju Polski. Dialog ten w tym zakresie kwestii społecznych, rozwojowych, a więc tego, jak dalej będą się toczyły pod tym względem polskie sprawy, poziomu życia nas wszystkich, ma absolutnie fundamentalne znaczenie dla spokojnego i stabilnego rozwoju – akcentował Andrzej Duda.

Rada Dialogu Społecznego zastąpiła działającą od 1994 r. Trójstronną Komisję ds. Społeczno-Gospodarczych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl