fot. twitter.com

Prezydent Warszawy zapowiada rekomendowanie powrotu do bonifikaty 98 proc.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wycofuje się z obniżenia bonifikaty przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Zapewnia, że podjął tę decyzję sam. Wcześniej jednak pojawiały się informacje o naciskach ze strony władz Platformy Obywatelskiej.

Rafał Trzaskowski zapowiedział, że zwróci się do przewodniczącej Rady Miasta Warszawy o zwołanie sesji w środę i będzie rekomendował powrót do 98 proc. bonifikaty.

W ubiegłym tygodniu radni głosami PO zdecydowali o jej zmniejszeniu do maksimum 60 proc. Przeciw zmianie protestowali radni PiS.

W ocenie radnego Sebastiana Kalety prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ugiął się pod presją mieszkańców stolicy.

Cieszymy się, że mimo iż podjęto tę uchwałę w sposób skandaliczny, bo radni Platformy Obywatelskiej byli nią zaskoczeni, forsowano ją w ciągu kilku godzin. Presja mieszkańców zapewne i wyborców również PO, sprowadziła na ziemię Rafała Trzaskowskiego, że tę wystawioną po pieniądze mieszkańców rękę wycofał, ale obawiam się, że jest to tymczasowe, ponieważ wiemy, że przygotowuje on kolejne podwyżki. Jako radni m. st. Warszawy, tak w tej sprawie, ale też w innych będziemy walczyć o interes mieszkańców. Rafał Trzaskowski w kampanii wyborczej żadnej z podwyżek nie zapowiadał mówił, że ma wszystko policzone – wskazywał Sebastian Kaleta.

W połowie października – przed wyborami samorządowymi – rada miasta przyjęła uchwałę ustanawiającą 98-procentową bonifikatę jako standardową, a 99-procentową w przypadku użytkowania wieczystego trwającego powyżej 50 lat.

Te stawki miały obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku.

RIRM

drukuj