fot. PAP/EPA

Prezydent Ukrainy zapowiedział wystąpienie na szczycie G20

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, zapowiedział swoje wystąpienie na rozpoczynającym się we wtorek szczycie G20. Jednocześnie ocenił, że w Chersoniu okupanci dopuścili się podobnych zbrodni, co w innych regionach Ukrainy.

Chersoń został wyzwolony spod rosyjskiej okupacji. Ukraińskie wojsko było witane w mieście.

– Z emocji nie mogę nawet mówić. Nie mogę uwierzyć, że to wyzwolenie nastąpiło – mówiła obywatelka Ukrainy.  

Po wyzwoleniu miasta na jaw wychodzą kolejne zbrodnie wojenne rosyjskich bandytów. Znajdowane są ciała zarówno żołnierzy, jak i cywilów.

– Śledczy udokumentowali już ponad 400 zbrodni wojennych. W obwodzie chersońskim armia Rosji pozostawiła po sobie ślady takich samych okrucieństw, jak w innych regionach, w których była. Odnajdziemy i postawimy przed sądem każdego mordercę – zapewnił prezydent Ukrainy.

Walki są tak samo intensywne, jak w ostatnich dniach. Rosjanie atakują bez przerwy. Linia obrony Ukrainy jest silna. Prezydent Wołodymyr Zełenski podkreślił, że Ukraina nie pozwoli Rosjanom przez nią przejść.

– Na całej linii frontu niszczymy łańcuchy dostaw, składy amunicji i kwatery wroga. Musimy zmniejszyć potencjał najeźdźców, każdego dnia – bez dni wolnych! – zaznaczył Wołodymyr Zełenski.

Prezydent Ukrainy zabierze głos na szczycie G20. Do Indonezji nie przybędzie Władimir Putin. Reprezentować go będzie minister spraw zagranicznych, Siergiej Ławrow.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl