fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent RP z wizytą w Stanach Zjednoczonych

Prezydent Andrzej Duda podczas rozpoczynającego się pobytu w Stanach Zjednoczonych, w Nowym Jorku, spotka się m.in. z sekretarzem Organizacji Narodów Zjednoczonych, Antonio Guterresem, oraz przewodniczącym Zgromadzenia Ogólnego. W ramach dwudniowej wizyty weźmie też udział w sesji otwarcia wydarzenia na temat budowania globalnej odporności i promowania zrównoważonego rozwoju.

To kolejna z cyklu wizyt budujących i umacniających bezpieczeństwo nasze oraz całej wschodniej flanki NATO – przekazał przed wylotem do USA prezydent Andrzej Duda. Przekazał też, o czym będzie mówił podczas wystąpienia w ONZ.

Będę przekazywał nasze doświadczenia z budowania również bezpieczeństwa, ale także równego, sprawiedliwego rozwoju kraju poprzez rozwój infrastruktury drogowej, komunikacyjnej, infrastruktury edukacyjnej, wszystkie te elementy, które są istotne dla rozwoju cywilizacyjnego. To ma wielkie znacznie z punktu widzenia ONZ, bo bardzo wiele krajów m.in. krajów afrykańskich poszukuje tego typu doświadczeń, więc te dyskusje są bardzo ważne również ze względu na obecność ekspertów – dodał Andrzej Duda.

Obok rozmów w ONZ prezydent powiedział, że jeżeli będzie taka możliwość, spotka się również towarzysko z byłym prezydentem USA, Donaldem Trumpem. Z USA polski prezydent uda się do Kanady. Tam odwiedzi Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej oraz Edmonton. Zaplanowano też m.in. spotkanie z premierem Justinem Trudeau.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl