PAP/Radek Pietruszka

Prezydent RP: Pamięć i prawda o zagładzie Żydów musi trwać i być przestrogą dla każdego kolejnego pokolenia

Pamięć i prawda o zagładzie Żydów musi trwać i być przestrogą dla każdego kolejnego pokolenia – podkreślił prezydent Andrzej Duda w obchodzonym dziś Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

„27 stycznia, Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Pamięć i prawda o Zagładzie Żydów musi trwać i być przestrogą dla każdego kolejnego pokolenia” – napisał prezydent RP w mediach społecznościowych.

27 stycznia od 2005 r. jest obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Tego dnia w 1945 r. z rąk niemieckich odbity został obóz Auschwitz, z którego uwolniono z niego ok. 7 tys. skrajnie wyczerpanych więźniów – w tym pół tysiąca dzieci.

Holokaust pochłonął 6 milionów Żydów, w tym 2 miliony dzieci. Wielka część zamordowanych w Zagładzie stanowili obywatele polscy.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl