Prezydent RP odsłoni tablicę poświęconą Żołnierzom Wyklętym

Dziś, dzień przed Świętem Niepodległości, prezydent Andrzej Duda odsłoni na filarze Grobu Nieznanego Żołnierza tablicę poświęconą pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 12.00 na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. W planie wydarzenia przewidziane jest przemówienie Prezydenta RP. W inicjatywie weźmie udział także minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Odsłonięcie tablicy to wywiązanie się z obietnicy, którą prezydent Polski złożył 1 marca podczas uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W trakcie swojego przemówienia Andrzej Duda mówił, że jest to miejsce nie martyrologii, ale dumy narodu polskiego z jego bohaterów i obrońców, z których wielu nie ma nawet grobu.

Obecnie na jednym z filarów grobu nieznanego żołnierza znajduje się już jedna tablica poświęcona Żołnierzom Wyklętym. Do jej odsłonięcia doszło 15 sierpnia w dniu Święta Wojska Polskiego. Tablica upamiętnia dziewięć wydarzeń – m.in. bitwy Armii Krajowej z NKWD, Armią Czerwoną czy późniejsze z UB i Ludowym Wojskiem Polskim.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl