Prezydent RP Andrzej Duda liczy na głębszą współpracę gospodarczą z Kazachstanem

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda liczy na jeszcze głębszą współpracę gospodarczą z Kazachstanem. Najwyższy przedstawiciel państwa polskiego rozpoczął dziś kilkudniową wizytę w Astanie. Prezydentowi towarzyszą polscy ministrowie i przedsiębiorcy.

W obecności Prezydentów Andrzeja Dudy oraz Nursułtana Nazarabajewa zostały podpisane dwie umowy, o współpracy w dziedzinie ochrony środowiska i  współpracy gospodarczej. Kolejne porozumienia zostaną parafowane podczas Forum Gospodarczego.

Prezydent Polski powiedział, że wraz z przywódcą Kazachstanu realizują zadania zmierzające do pobudzenia wymiany gospodarczej między obydwoma krajami. Nursułtan Nazarbajew w ub.r. odwiedził Polskę. Jak zauważył Andrzej Duda, zaowocowało to ogromnym wzrostem wzajemnej wymiany handlowej w I połowie 2017 roku.

– Polski eksport do Kazachstanu wzrósł o 50 proc. a import z Kazachstanu do Polski wzrósł o 80 proc. To naprawdę spektakularny wynik jak na pół roku, i wierzę w to głęboko, że wyprowadzimy z panem prezydentem tak działając wzajemną wymianę gospodarczą z kryzysu w jaki wpadła w roku 2014 – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Jutro prezydent Andrzej Duda będzie gospodarzem Narodowego Dnia Polskiego na wystawie Expo w Astanie. Para prezydencka spotka się również z Polakami mieszkającymi w Kazachstanie. Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda będą przebywać w Astanie do piątku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl