fot. PAP/EPA

Prezydent oraz szef MSZ Iranu zginęli w katastrofie śmigłowca

Irański prezydent i szef MSZ zginęli w katastrofie śmigłowca, który rozbił się w górach na północnym zachodzie kraju. Informacje przekazał irański Czerwony Półksiężyc.

Nad Iranem zawisły czarne chmury.

W niedzielny wieczór, późnym popołudniem czasu teherańskiego, pojawiły się doniesienia, że miał miejsce incydent z udziałem helikoptera Raisiego, prezydenta Iranu. Wiemy również, że w helikopterze byli także inni pasażerowie, wśród nich minister spraw zagranicznych – mówił Arash Azizi, irański analityk polityczny.

Po intensywnych poszukiwaniach, w które zaangażowała się m.in. Turcja, wysyłając ekipę ratunkową i drona, śmigłowiec, na pokładzie którego znajdował się m.in. irański prezydent, został zlokalizowany. Potwierdził to Czerwony Półksiężyc, choć warunki do poszukiwań nie były sprzyjające.

To bardzo górzysty obszar. Obecnie w północno-zachodnim Iranie, w irańskiej prowincji Azerbejdżan Wschodni jest bardzo mgliście – zaznaczył Arash Azizi.

Najprawdopodobniej maszyna rozbiła się o zbocze góry i całkowicie spłonęła. Podczas oględzin miejsca nie widać było żadnych oznak życia – przekazał Czerwony Półksiężyc. Do katastrofy doszło, gdy prezydent Ebrahim Raisi wracał z uroczystości otwarcia tamy na rzece Araks na granicy Iranu i Azerbejdżanu, w której uczestniczył wraz ze swoim azerbejdżańskim odpowiednikiem. W konwoju znajdowały się trzy helikoptery, dwa z nich bezpiecznie wróciły do domu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl