Prezydent: Jakość systemu prawnego ogromnie ważna dla pomyślnego biegu spraw publicznych

Jakość systemu prawnego ma ogromne znaczenie dla pomyślnego biegu spraw publicznych i w wielkim stopniu rzutuje na kształt procesów rozwojowych – napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników Forum Prawo dla Rozwoju, które rozpoczęło się w piątek w Krakowie.

Podczas trzeciej edycji Forum Prawo dla Rozwoju, międzynarodowego kongresu ekonomiczno-społecznego, eksperci z dziedzin: gospodarki, biznesu, prawa, bezpieczeństwa narodowego, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych, menadżerowie i naukowcy dyskutują o propozycjach zmian w polskim prawie.

List prezydenta do uczestników spotkania przeczytał szef jego gabinetu Krzysztof Szczerski. Andrzej Duda wyraził zadowolenie, że prelegenci podejmują refleksję nad sposobami pogłębiania środkowoeuropejskich więzi oraz nad jak najpełniejszym wykorzystaniem potencjału naszego regionu.

„Jest to jedno z kluczowych zadań, które powinna stawiać sobie polska polityka zagraniczna i strategia gospodarcza, akcentująca znaczenie środkowoeuropejskiej tożsamości, solidarności i współpracy” – podkreślił prezydent.

Słusznie postrzegają państwo – napisał w przesłaniu prezydent – środkowoeuropejskie partnerstwo jako jeden z filarów wspólnego rozwoju.

„Warto spojrzeć na te ważne kwestie ze szczególnym uwzględnieniem kontekstu prawnego (..). Jestem przekonany, że dyskusja o tym, jak razem współtworzyć dobre prawa umacniające wolność gospodarczą, chroniące słabych i skutecznie kontrolujące silnych przyniesie konkluzje pożyteczne dla nas wszystkich” – zaznaczył Andrzej Duda.

W ocenie prezydenta Forum Prawo dla Rozwoju to „niezwykle interesująca i pożyteczna inicjatywa, która zajęła już trwałe miejsce w życiu naszego kraju, a jej wcześniejsze edycje przyniosły wymierny, wartościowy dorobek w postaci publikacji tzw. białej księgi zawierającej propozycje pożądanych zmian w regulacjach prawnych oraz Strategii dla Polski, stanowiącej istotny wkład w poszukiwanie najlepszych dróg rozwoju naszej ojczyzny”.

„Taki namysł nad podstawami polskiego bezpieczeństwa, wzrostu gospodarczego i dobrobytu ma szczególne znaczenie zwłaszcza teraz, gdy świętujemy 100-rocznicę odzyskania niepodległości” – podkreślił Andrzej Duda w liście.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl