Prezydent Duda wystosował depeszę kondolencyjną do prezydenta USA

W obliczu tego barbarzyńskiego aktu dzielimy ból w solidarności z najbliższymi ofiar, a wszystkim poszkodowanym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia – napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej, skierowanej do prezydenta USA Donalda Trumpa.

W strzelaninie, do której doszło w niedzielę w kościele baptystów w Sutherland Springs na południu Teksasu zginęło 26 osób, a 24 zostały ranne.

„Poruszony dramatycznymi wydarzeniami w Teksasie, w wyniku których zginęły dziesiątki osób, w tym kobiety i dzieci, składam na Pana ręce wyrazy głębokiego współczucia” – napisał Andrzej Duda. Prezydent podkreślił, że śmierć tylu osób, „wywołuje ogromny żal i zdecydowany sprzeciw”.

„Zapewniam, że w tych bolesnych chwilach Naród Polski łączy się w smutku, żałobie i modlitwie z Narodem Amerykańskim. W obliczu tego barbarzyńskiego aktu dzielimy ból w solidarności z najbliższymi ofiar, a wszystkim poszkodowanym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia” – podkreślił prezydent Polski.

Strzelanina miała miejsce w niedziele ok. godz. 11.20 czasu miejscowego (18.20 czasu polskiego).

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl