fot. PAP/EPA

D. Trump w Fox News: Lekarze stwierdzili, że nie mam już COVID-19

Prezydent USA Donald Trump powiedział w niedzielę w wywiadzie dla telewizji Fox News, że jego lekarze stwierdzili, iż nie ma już COVID-19 i nie stanowi zagrożenia transmisji koronawirusa dla innych.

Według niego testy wykazały, że będzie mógł powrócić do prowadzenia kampanii bez stwarzania ryzyka dla innych. Ubiegający się o reelekcję kandydat Republikanów przygotowuje się do powrotu do kampanii w poniedziałek i udziału w dużych wiecach w czasie trzech ostatnich tygodni wyścigu o Biały Dom.

„Zdałem najwyższy test, najwyższe standardy i jestem w świetnej formie” – zapewniał Donald Trump w rozmowie telefonicznej z Fox News.

„Pokonałem tego szalonego, strasznego chińskiego wirusa” – powiedział.

„Wygląda na to, że jestem odporny. Macie prezydenta, który nie musi ukrywać się w piwnicy, jak jego przeciwnik” – zaznaczył amerykański przywódca, odwołując się do swego rywala w wyborach, Demokraty Joe Bidena.

„Jak spojrzycie na Joego, wczoraj (w sobotę) strasznie kaszlał, potem chwytał maskę, a potem kaszlał (…)” – zauważył Donald Trump.

„Nie wiem, co to oznacza, ale prasa niewiele o tym mówi” – dodał. Sztab wyborczy Bidena codziennie publikuje wyniki jego testów na obecność koronawirusa, które do tej pory były negatywne.

Prezydent USA ujawnił, że ma koronawirusa 2 października i następnie spędził trzy dni w szpitalu.

W sobotę jego lekarz poinformował, że prezydent nie stwarza już ryzyka „przekazania wirusa innym”, ale nie ujawnił, czy wynik testu na obecność SARS-CoV-2 był ujemny. Z oświadczenia lekarza wynika, że prezydent spełnia obecnie kryteria Centrów Prewencji i Kontroli Chorób (CDC) bezpiecznego zakończenia izolacji.

Wybory prezydenckie w USA zaplanowano na 3 listopada. W przyszłym tygodniu Donald Trump ma odwiedzić kolejno, poczynając od poniedziałku, stany Floryda, Pensylwania i Iowa.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl