PAP/EPA

Prezydent Donald Trump złożył wieniec na cmentarzu w Arlington

W Dzień Weterana prezydent USA Donald Trump złożył wieniec na cmentarzu wojskowym w Arlington pod Waszyngtonem. Amerykański prezydent po raz pierwszy pokazał się publicznie od sześciu dni.

Przy wojskowej asyście przywódca USA w towarzystwie wiceprezydenta Mike’a Pence’a oddał w środę na cmentarzu narodowym hołd weteranom służącym na przestrzeni lat w wojsku Stanów Zjednoczonych. Po odsłuchaniu amerykańskiego hymnu złożył wieniec.

Było to pierwsze publicznie wystąpienie prezydenta USA od szczęściu dni, Trump w trakcie swojego 45-minutowego wyjazdu z Białego Domu nie rozmawiał z mediami.

Obóz prezydenta zapewnia, że po wyborach jest on skoncentrowany nie tylko na kwestiach prawnych związanych z przeliczaniem głosów.

„Tak jak obiecał, prezydent Trump walczy mocno o wolne oraz sprawiedliwe wybory, ale równocześnie wypełnia wszystkie swoje obowiązki, by Ameryka była na pierwszym miejscu” – przekazał w oświadczeniu rzecznik Białego Domu Judd Deere.

Biden wraz z małżonką Jill w Dzień Weteranów odwiedził Filadelfię, gdzie złożył wieniec pod Pomnikiem Weteranów Wojny w Korei.

Dzień Weteranów to święto mające na celu uhonorowanie weteranów służących w siłach zbrojnych Stanów Zjednoczonych. Obchodzone jest w rocznicę zawarcia rozejmu po I wojnie światowej i poświęcone pamięci wszystkich weteranów, żywych i zmarłych, którzy brali bądź wciąż biorą udział w różnych misjach. To w USA dzień wolnym od pracy.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl