Prezydent Duda z wizytą w Siemianowicach Śląskich

Od złożenia wieńca pod pomnikiem upamiętniającym powrót Siemianowic Śląskich do Polski rozpoczął czwartkową, kilkugodzinną wizytę w tym mieście prezydent Andrzej Duda. W planach ma m.in. spotkanie z mieszkańcami i wizytę w fabryce Rosomak.

Prezydent przyjechał do Siemianowic po godz. 15. W asyście policji złożył wieniec i ukląkł przed pomnikiem. Później zamienił kilka zdań z lokalnymi działaczami. Wokół monumentu zgromadziła się grupa mieszkańców, która przywitała Andrzeja Dudę brawami.

Późnym popołudniem prezydent Duda na Rynku Miejskim spotka się z mieszkańcami. Wcześniej pojechał do Centrum Leczenia Oparzeń, co jednak nie znalazło się w oficjalnym programie wizyty.

Swoją wizytę prezydent Duda zakończy w fabryce Rosomak, gdzie od kilkunastu lat produkowany jest kołowy transporter opancerzony o tej samej nazwie. Dotychczas powstało 760 tych pojazdów w różnych wersjach. 720 z nich trafiło do polskiej armii, a 40 na eksport.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl