fot. PAP/Darek Delmanowicz

Prezydent Duda weźmie udział w ceremonii otwarcia mistrzostw Europy do lat 21

Prezydent Andrzej Duda weźmie dziś o godz. 20.30 udział w ceremonii otwarcia turnieju mistrzostw Europy do lat 21 w piłce nożnej, która odbędzie się na Stadionie Arena Lublin – poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Od dziś na sześciu polskich stadionach będą rozgrywane mistrzostwa Europy do lat 21, jedna z najważniejszych piłkarskich imprez na Starym Kontynencie. Biało-czerwoni nie musieli grać w eliminacjach. Teraz zmierzą się w grupie A ze Słowacją, Szwecją i Anglią.

Oficjalnie meczem otwarcia będzie konfrontacja Polski ze Słowacją (piątek godz. 20.45 w Lublinie), ale tego samego dnia wcześniej zostanie rozegrane w Kielcach spotkanie Szwecja – Anglia (godz. 18.00).

ME do lat 21 są uznawane za drugą najważniejszą – po „dorosłym” Euro – piłkarską imprezą na Starym Kontynencie z udziałem drużyn narodowych.

Bardzo często w tych turniejach występują piłkarze, którzy niedługo potem stają się gwiazdami dorosłych reprezentacji. Np. w 2009 roku skład złotych medalistów MME – Niemców – tworzyli m.in. Manuel Neuer, Jerome Boateng, Mats Hummels, Sami Khedira, Benedict Hoewedes i Mesut Oezil. W 2014 roku zdobyli oni w Brazylii seniorskie mistrzostwo świata.

PAP/RIRM

drukuj