Prezydent Duda: TZMO może konkurować z firmami na całym świecie

Prezydent Polski Andrzej Duda odwiedził dziś firmę Plastica należącą do grupy Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych. Jeden z osiemnastu zakładów jest zlokalizowany w Kowalewie Pomorskim w woj. kujawsko-pomorskim. 

Prezydent Andrzej Duda zwrócił uwagę, że aż jedna trzecia ludności świata może dziś kupować materiały wyprodukowane przez zakłady. Najwyższy przedstawiciel państwa polskiego zauważył, że spółka wprowadza kolejne innowacje. To firma, która może konkurować na całym świecie – podkreślił prezydent.

To jest ten model biznesowy, który tak bardzo chciałbym, żeby polskie firmy realizowały i z taką satysfakcją je w tym zakresie wspieram. Tu, gdzie firma jest już mocno zakorzeniona, czuje się na siłach, posiada kapitał, posiada zdolności, wychodzi na inne rynki i opanowuje je przynosząc coraz większe dochody, także dla polskiej gospodarki, tworząc miejsca pracy i budując kolejne polskie marki rozpoznawalne na świecie. Cieszę się ogromnie z dzisiejszej wizyty – zaznaczył prezydent Polski.

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych są laureatem nagrody gospodarczej Prezydenta RP w kategorii „Odpowiedzialny Biznes”. Grupa zajmuje się produkcją wyrobów medycznych, higienicznych i kosmetycznych, które są dostępne na rynkach w wielu państwach świata. Plastica powstała w 2004 r. i jest firmą, która wytwarza paroprzepuszczalne folie i laminaty używane w przemyśle higienicznym, medycznym i odzieżowym.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl