Prezydent do sportowców: Dziękuję w imieniu rodaków za wasz wysiłek

Prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania wigilijnego ze sportowcami pogratulował im osiągniętych w ostatnich 12 miesiącach sukcesów oraz podziękował za włożony wysiłek. „Ale oczywiście prosimy o więcej” – zaznaczył, odnosząc się do przyszłorocznych startów.

Jesteście państwo twarzą Polski w świecie. Ja także reprezentuję nasz kraj, dlatego to spotkanie jest dla mnie takie szczególne. Dziękuję w imieniu rodaków za wysiłek. Sport na poziomie profesjonalnym to ciężki, nieraz morderczy trening, wiele bólu bardzo często. Dziękuję, że tak się staracie, przekraczacie wręcz ludzkie możliwości. Chciałbym pogratulować tym, którzy zdobyli medale i odnieśli sukcesy, ale podziękować wszystkim, bo to podziękowanie od Polski się państwu należy – podkreślił prezydent.

Jak dodał, Polscy są dumni z dotychczasowych dokonań zawodników. „Ale oczywiście prosimy o więcej – starań i medali” – zaznaczył.

Prezydent przypomniał, w 2016 roku sportowców czeka wiele wyzwań, wśród których są igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Polska będzie gospodarzem kilku ważnych imprez, m.in. mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych, turnieju finałowego Ligi Światowej siatkarzy oraz hokejowych mistrzostw świata 1A.

„Dzięki temu możemy pokazać nasze możliwości mobilizacyjne i organizacyjne” – zwrócił uwagę.

W uroczystości brali udział minister sportu Witold Bańka i prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki. Nie zabrakło też licznych przedstawicieli wielu dyscyplin. W dość dużej grupie stawili się reprezentanci Polski w piłce ręcznej, którzy przygotowują się do rozpoczynających się 15 stycznia mistrzostw Europy. Szczypiornistom towarzyszył niemiecki trener Michael Biegler. W Pałacu Prezydenckim pojawili się także m.in. pływak Radosław Kawęcki, który w tym roku zdobył wicemistrzostwo świata i dwa złote medale mistrzostw Europy na krótkim basenie, prezes Polski Związek Podnoszenia Ciężarów Szymon Kołecki oraz brązowa medalistka Igrzysk Europejskich w Baku w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska.

W Pałacu Prezydenckim pojawiło się też spore grono lekkoatletów – z tegoroczną mistrzynią świata w rzucie młotem i rekordzistka globu Anitą Włodarczyk na czele. To właśnie ona zabrała głos w imieniu zawodników podczas wtorkowej uroczystości.

Czujemy się docenieni w ten sposób. Mam nadzieję, że w Rio dostarczymy Polakom wielu emocji – zapewniła.

Kapitan i bramkarz reprezentacji Polski w piłce ręcznej Sławomir Szmal zaznaczył, że po udanych startach w imprezach rangi mistrzowskiej, wcześniej miał już dwa razy wraz z kolegami okazję gościć w Pałacu Prezydenckim.

– Mam nadzieję, że niedługo znów tu będziemy mieli okazję tu przyjść, ale nie chcę zapeszać – dodał z uśmiechem.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl