fot. twitter.com/C_C_Krebs

Prezydent D. Trump zwolnił szefa agencji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo wyborów

Prezydent USA Donald Trump zwolnił we wtorek Chrisa Krebsa, dyrektora Agencji Cyberbezpieczeństwa i Bezpieczeństwa Infrastruktury (CISA). Przywódca USA „wysoce nieścisłym” nazwał oświadczenie tej agencji z czwartku, że „wybory były bezpieczne”.

O zwolnieniu szef CISA Donald Trump poinformował na Twitterze.

„Niedawne oświadczenie Chrisa Krebsa w sprawie bezpieczeństwa wyborów w 2020 roku było wysoce nieścisłe, gdyż doszło do masowych nieprawidłowości i oszustw – w tym głosowania zmarłych, niewpuszczania obserwatorów do lokali wyborczych czy +usterek+ w automatach do głosowania, które zmieniały głosy z Trumpa na Bidena (…) Dlatego ze skutkiem natychmiastowym Chris Krebs został zwolniony ze stanowiska dyrektora Agencji Cyberbezpieczeństwa i Bezpieczeństwa Infrastruktury” – napisał prezydent USA.

O swoim zwolnieniu poinformował także Chris Krebs.

„Służba była zaszczytem. Zrobiliśmy to dobrze (…)” – wpis o takiej treści zamieścił na Twitterze.

Zadaniem dowodzonej przez Chrisa Krebsa CISA było zwalczanie zagranicznej ingerencji w amerykański proces wyborczy. Reuters i portal NPR piszą, że były dyrektor agencji cieszył się wsparciem i zaufaniem swojego zespołu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl