fot. Jakub Szymczuk

Prezydent Andrzej Duda przedłużył do końca roku zgodę na pobyt w Polsce wojsk z Wielkiej Brytanii

Prezydent Andrzej Duda przedłużył do końca tego roku zgodę na pobyt w Polsce żołnierzy i personelu cywilnego z Wielkiej Brytanii – poinformowało w niedzielę Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

„Prezydent AndrzejDuda przedłużył zgodę na pobyt wojsk Wielkiej Brytanii na terytorium Polski. Zgodnie z postanowieniem Prezydenta dodatkowy komponent wojsk brytyjskich będzie wspierał Siły Zbrojne RP do 31 grudnia br.” – czytamy w niedzielę na Twitterze Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Postanowienie opublikowano w Monitorze Polskim w piątek.

Pobyt żołnierzy innych państw wymaga – zgodnie z ustawą o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium RP – zgody prezydenta.

Postanowienie dotyczy komponentu do 155 żołnierzy i personelu cywilnego wraz z etatowym uzbrojeniem, wyposażeniem i środkami bojowymi oraz do 55 pojazdów, w celu wzmocnienia wojskowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w operacji wojskowej reagowania kryzysowego prowadzonej na terytorium Polski. Obowiązuje ono od 1 maja do 31 grudnia tego roku.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl