fot. PAP/Tomasz Gzell

Prezydent A. Duda wziął udział w Gali AgroLigi 2018

W Belwederze odbyła się dziś uroczystość Gali AgroLigi 2018. Podczas wydarzenia prezydent Andrzej Duda uhonorował najlepszych przedsiębiorców działających w branży rolno-spożywczej i wyróżniających się rolników.

W gali uczestniczyła para prezydencka, laureaci, a także m.in. posłowie i senatorowie, władze lokalne oraz prezesi i dyrektorzy firm.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że Gala AgroLigi to okazja do pokazania światu, jak wygląda dziś polska wieś. Prezydent podziękował laureatom za pracę i pogratulował sukcesów.

– Właśnie polscy rolnicy i wszyscy ci, którzy wokół rolnictwa pracują, rozwijając swoje gospodarstwa, rozwijając swoje firmy, rozwijając swoje rodziny, swoje domy, ale także, a może przede wszystkim rozwijając tym samym Rzeczpospolitą, działają nieprzerwanie mimo wszystkich trudności, mimo wszystkich przeciwności, których przecież w życiu tak wiele, czasem ze względu na błędy ustawodawcy, czasem ze względu na problemy z urzędnikami, ale czasem po prostu ze względu na kaprysy przyrody, od których przecież rolnictwo niezmiennie, od zarania dziejów, jest uzależnione. Dziękuję Państwu, z całego serca dziękuję za tę niezwykle wytrwałą pracę dla Rzeczypospolitej – akcentował prezydent Andrzej Duda.    

Konkurs AgroLigi organizowany jest od 1993 roku. Jego celem jest wyłonienie Mistrzów Krajowych AgroLigi w dwóch kategoriach: rolnicy oraz firmy.

Laureaci konkursu, zarówno szczebla krajowego, jak i wojewódzkiego, stają się symbolem przedsiębiorczości, inicjatywności i gospodarności w polskim rolnictwie oraz agrobiznesie.

RIRM

drukuj