PAP/Leszek Szymański

Prezydent A. Duda w Płońsku: Wystarczy porównać ostatnie 5 lat i poprzednie 8, żeby widzieć, co się dzieje z Polską teraz, a co działo się wówczas

Prezydent zachęca rodaków, by przed wyborami porównali ostatnie pięć lat i poprzednie osiem za rządów PO – PSL, jaka była wtedy i obecnie Polska.

Andrzej Duda w Płońsku przekonywał, że ostatnie pięć lat to był czas zmian. Polska rozwijała się, tworzyła programy prorodzinne, zwracała uwagę na sytuację seniorów oraz rodzin – podkreślał prezydent. Przypomniał z kolei, że gdy rządziła koalicja PO-PSL wbrew woli Polaków m.in. podwyższono wiek emerytalny i VAT.

W ten sposób Andrzej Duda odniósł się do pytań, jakie są mu zadawane m.in. o to, czy wierzy, że ludzie wybiorą go na kolejną kadencję. Prezydent wskazał, że Polacy są logicznie myślący i mądrzy.

– Wystarczy, że porównają sobie ostatnie 5 lat i poprzednie 8 i będą dokładnie widzieli, jaka była wtedy Polska i co z Polską robiono, a co się z Polską dzieje ostatnimi czasy. Co im dała Polska Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego, ministrów Kosiniaka-Kamysza i innych, którzy podwyższali wiek emerytalny, podwyższali VAT, kłamali w czasie kampanii wyborczej w 2011 roku, a co im dała ta Polska, która przez ostatnie 5 lat rozwijała się, tworzyła programy prorodzinne, zwracała uwagę na sytuację seniorów, nas sytuację rodzin, na to wszystko, co ważne? Polska i władze polskie zatrzymały kradzież VAT-u, z którego nas okradano, na co pozwalały poprzednie władze – podkreślił Andrzej Duda.    

Prezydent wyraził też zadowolenie, że ostatnie 5 lat było ukierunkowane na realizację postulatów, o których Polacy mówili mu w kampanii, m.in. o obniżeniu wieku emerytalnego.

Andrzej Duda w ramach spotkań wyborczych odwiedził dziś także Ciechanów. Spotka się z Polakami także w Mławie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl