fot. PAP/Andrzej Grygiel

Prezydent A. Duda spotkał się w Bytomiu z ratownikami górniczymi 

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Bytomiu z ratownikami górniczymi. To pierwsze miasto, które odwiedził podczas wizyty na Śląsku.

Prezydent podziękował ratownikom za ich służbę. Jak zaznaczył, niosą oni pomoc „do ostatniej chwili”. Andrzej Duda złożył też kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym poległych w pracy ratowników górniczych.

Podczas pobytu w Bytomiu prezydent mówił o znaczeniu ich służby.

– Co to znaczy służba ratownika górniczego, z czym musi liczyć się ten, który schodzi na dół do kopalni, w warunki, w które żaden przeciętny, zwykły człowiek nie odważyłby się zejść – warunki, z których inni uciekają. Stamtąd, skąd inni uciekają, ratownicy górniczy idą i wynoszą swoich kolegów. Chwała wam za to! Z całego serca w imieniu Rzeczpospolitej i wszystkich Polaków za tę służbę ogromnie dziękuję. Górnictwo, zwłaszcza to górnictwo węgla kamiennego, ma w Polsce wielki etos i każdy zdaje sobie sprawę, że jest to praca niezwykle trudna i niezwykle ryzykowna – podkreślał Andrzej Duda.

W Bytomiu prezydent zwrócił uwagę na potęgę Górnego i Dolnego Śląska. Mówił o nowych inwestycjach, które powstają w tym regionie i wpływają na gospodarczy rozwój Polski. Zadeklarował też prace na rzecz rozwoju Śląska.

Na mapie dzisiejszych wizyt Andrzeja Dudy na Śląsku są też m.in. Gliwice, Sosnowiec i Katowice. W sobotę ubiegający się o reelekcję prezydent odwiedzi Podkarpacie, a w niedzielę Mazowsze.

RIRM

drukuj