fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent A. Duda: Prezydent jak każdy, powinien mieć okresowe badania – byłem w sobotę

Prezydent, jak każdy, powinien poddawać się badaniom okresowym; w związku z badaniami miałem w sobotę spotkanie ze służbą zdrowia – powiedział w sobotę na wieczornej gali w Warszawie z okazji 30-lecia odrodzenia samorządu lekarskiego prezydent Andrzej Duda.

„Samorząd (lekarski-PAP) istnieje nawet nie tyle w interesie lekarzy, ale w interesie pacjenta, po to by lekarz, jak najlepiej i z jak największa odwagą, ale i rozsądkiem mógł chronić jego zdrowie” – mówił Andrzej Duda.

Dodał, że jak każdy pacjent chce, by lekarz, który dba o jego zdrowie był lekarzem mądrym, dobrze wykształconym, świetnie przygotowanym, ale zarazem odważnym.

„Ten lekarz musi wiedzieć, że nawet jeśli dba o zdrowie prezydenta Rzeczypospolitej, to jest to taki sam pacjent, jak każdy inny” – zaznaczył.

„Mówię o tym także m.in. dlatego, że i dzisiaj w związku z badaniami okresowymi miałem spotkanie z naszą służbą zdrowia, z lekarzami, którzy dbają o moje zdrowie” – poinformował.

Jak zauważył, „prezydent jest osobą szczególną, wszystkie oczy są na niego zwrócone, ale (…) podlega takiemu przyjrzeniu się jak każdy pracownik, po prostu powinien poddawać się badaniom okresowym”.

PAP

drukuj