PAP/Piotr Nowak

Prezydent A. Duda o ewentualnej prezydenturze R. Trzaskowskiego: Blokowanie wszelkich działań, by doprowadzić do obalenia rządu

To będzie jedno wielkie blokowanie wszelkich działań tylko po to, żeby doprowadzić w efekcie do obalenia rządu – ocenił ewentualną prezydenturę Rafała Trzaskowskiego prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda był pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia o słowa Rafała Trzaskowskiego, który w kampanii deklarował, że będąc prezydentem z innej formacji byłby recenzentem, który dopinguje rząd do lepszej pracy.

„Ja już przeżyłem takie czasy, kiedy była taka kohabitacja z Platformą Obywatelską. Kohabitacja, czyli sytuacja, kiedy prezydent nie był z Platformy Obywatelskiej. Był to prezydent Lech Kaczyński i wiem, co się wtedy działo i jak wtedy prezydentowi przeszkadzano, jak prezydenta niszczono” – odpowiedział Andrzej Duda.

„Nie mam żadnych wątpliwości, co pod tym względem Platforma Obywatelska potrafi” – dodał.

Prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że „jeżeli ktoś sądzi, że to będzie takie życzliwe recenzowanie i robienie dobrych rzeczy dla Polski, to jest w błędzie”.

„To będzie jedno wielkie blokowanie wszelkich działań tylko po to, żeby doprowadzić w efekcie do obalenia rządu, bo myślę, że do tego będzie się sprowadzało” – stwierdził prezydent Andrzej Duda.

W ocenie prezydenta, obecne deklaracje Rafała Trzaskowskiego, m.in. w sprawie wieku emerytalnego czy programu „500 Plus”, są sprzeczne z tym, co mówił jakiś czas temu.

„Mnie to nie dziwi, bo ci ludzie po prostu tak robią. Mam nadzieję, że Polacy wyciągną wnioski z tego, co sami obserwowali, co sami przeżyli na przestrzeni tych lat, i temu człowiekowi nie uwierzą, bo on dzisiaj mówi po to tylko, żeby zdobyć urząd prezydenta RP i móc doprowadzić do bałaganu Krótko mówiąc, dlatego, że to będzie jedno wielkie zwarcie pomiędzy rządem a prezydentem, co dla Polski zawsze jest niekorzystne i w Polsce wtedy źle się dzieje” – powiedział.

PAP

drukuj