fot. wikipedia

Prezes stowarzyszenia ,,Godność”: Spór Unii Demokratycznej z politykami broniącymi rządu J. Olszewskiego, a później PO z PiS – trwa nadal

Spór Unii Demokratycznej z politykami broniącymi rządu Jana Olszewskiego, a później PO z PiS trwa nadal. Nic więc dziwnego, że posłowie opozycji nie chcą upamiętniać byłego premiera – ocenił Czesław Nowak. Prezes stowarzyszenia ,,Godność” odniósł się w ten sposób do zachowania polityków klubu PO-KO, którzy nie wzięli udziału w głosowaniu nad sejmową uchwałą upamiętniającą byłego premiera Jana Olszewskiego.

Uchwałę upamiętniającą Jana Olszewskiego Sejm przyjął w czwartek. Napisano w niej, że były premier był człowiekiem honoru, pełnym godności, skromności i uczciwości, a w historii zapisał się jako patriota, mąż stanu i wzór do naśladowania. Uchwałę poparło 266 posłów, przeciw był 1, a od głosu wstrzymało się 23 deputowanych. Klub PO-KO nie uczestniczył w głosowaniu. [czytaj więcej] 

Czesław Nowak zaznaczył, że cały czas ważniejszy okazuje się być spór, który część obecnej opozycji kontynuuje od 1990 r.

– To zwarcie między Unią Demokratyczną, a później Platformą Obywatelską z Prawem i Sprawiedliwością trwa nadal. Oni będą zwalczać każdego, kto pochodzi z tego obozu. Wcale się nie dziwię i byłbym zdumiony, gdyby Platforma Obywatelska odpuściła i nie pokazała swojego prawdziwego oblicza. To jest zwalczanie do końca. To, co w nich jest, to chyba nienawiść do końca życia – wskazał prezes stowarzyszenia ,,Godność”.

W przyjętej przez większość sejmową uchwale czytamy m.in., że Jan Olszewski przeciwstawił się uzależnieniu kraju od Rosji oraz że został odwołany po próbie lustracji, jakiej podjął się jego rząd. Uchwała głosi też, że do końca pozostał wierny ideałom Polski niepodległej, praworządnej i demokratycznej.

Były premier zmarł 7 lutego w wieku 88 lat. W ubiegłą sobotę spoczął na wojskowych Powązkach.

RIRM

drukuj